1 Liga gr. C - Zwoleń pokonuje Warszawiankę! Ważne zwycięstwo Trójki! - podsumowanie 17. kolejki

18-02-2025

1 Liga gr. C - Zwoleń pokonuje Warszawiankę! Ważne zwycięstwo Trójki! - podsumowanie 17. kolejki

Z nami kolejny weekend z 1. Ligą gr. C. W najciekawszym meczu Orlęta ograły Warszawiankę, choć do przerwy wiele wskazywało, że możemy być świadkami niespodzianki. Bardzo ważne zwycięstwo w Płocku zanotowała Trójka, która ucieka w tabeli Startowi. Fotel lidera utrzymuje Uniwerek po pewnej wygranej w Wieluniu. Zapraszamy na podsumowanie 17. kolejki.


SMS ZPRP I Płock - Trójka Ostrołęka 27:39 (10:21)

Na inaugurację 17. kolejki doszło do meczu o przysłowiowe „sześć” punktów. SMS, grający w osłabionym – 12 osobowym - składzie podejmował Trójkę i jak się okazało był bardzo gościnny. Do dziesiątej minuty wiele wskazywało, że będzie to wyrównana batalia. Wówczas ekipa z Ostrołęki rzuciła trzy gole z rzędu a gospodarze nie wykorzystali karnego. Kolejne serie podopiecznych Tomasz Rybickiego były jeszcze pokaźniejsze. Już do przerwy było 10:21. Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła a przewaga Trójki rosła. Po ostatniej syrenie mieliśmy na tablicy wyników aż dwanaście trafień różnicy. Zespół z Ostrołęki czekał na komplet punktów od 7. grudnia. 2024. Teraz zgarnęli trzy oczka i udanie zrewanżowali się SMS-owi za porażkę na własnym parkiecie. Trzeci triumf w obecnej kampanii sprawia, że Trójka odskoczyła od ostatniego Startu na dystans trzech punków i tyle samo trafi do uczniów z Płocka. Z perspektywy gospodarzy warto podkreślić fakt, że aż jedenaście bramek rzucił Wojciech Inerowicz.

Pabiks Pabianice - AZS UMCS Lublin 34:30 (15:12)

W Pabianicach doszło do rywalizacji drużyn z górnej części ligowej tabeli. Podczas październikowego meczu tych ekip górą był UMCS. Teraz od początku chęć rewanżu pokazywali zawodnicy z województwa łódzkiego. Cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Pabiksu, który prowadził nawet pięcioma golami. Do przerwy było jednak 15:12. W drugiej połowie gospodarze szybko odskoczyli i zbudowali wyraźną przewagę. Na dziesięć minut przed końcem było nawet 29:21. Końcówka sprawiła, że ekipa Łukasza Achruka poprawiła wynik, głównie za sprawą skutecznie egzekwowanych rzutów karnych. Ostatecznie Pabiks skutecznie zrewanżował się ekipie z Lubelszczyzny, wygrywając 34:30. Najskuteczniejsi w swoich drużynach byli Hubert Mielczarek (Pabiks) i Patryk Książka (UMCS), którzy rzucili po dziesięć goli. Zespół z Pabianic wrócił na zwycięską ścieżkę i umocnił się na najniższym stopniu podium. Akademicy z UMCS-u plasują się trzy lokaty niżej.

MKS Wieluń - AZS UW Warszawa 20:31 (10:14)

Do Wielunia pojechał lider i jak się okazało zdobył ten teren. Podopieczni Piotra Obrusiewicza od początku postawili trudne warunki i szybko objęci kilkubramkowe prowadzenie. Po kwadransie było już 3:8. W dalszej części przeważała gra gol za gol i tak na przerwę MKS schodził do szatni przegrywając 10:14. Bardzo mocne otwarcie drugiej odsłony pokazali gospodarze, którzy rzucili trzy gole i wynikowo był kontakt. Wówczas Akademicy podkręcili tempo i znów wyszyli na plus 5. W końcowej fazie meczu ta przewaga się powiększała. A po ostatniej syrenie Uniwerek cieszył się z wygranej 31:20. Tym samy ekipa z Wielunia musiała drugi raz w tym sezonie uznać wyższość UW. Dla gospodarzy najwięcej bramek – 5 – rzucił grający trener Rafał Krupa. Z kolei w drużynie gości najskuteczniejszy był Igor Chojnacki (8 bramek). Dla ekipy lidera to piąte zwycięstwo z rzędu.

Start Konin - SBR Podlasie Nowe Piekuty 21:30 (13:19)

Zamykający ligową stawkę Start podejmował SBR Podlasie Nowe Piekuty. Od początku rywalizacji było widać, kto ma większe ligowe aspiracje. Goście dyktowali warunki i z każdą minutą podwyższali prowadzenie. Startowi nie pomagała nawet dobra forma Adriana Franaszka, który już do przerwy rzucił osiem goli, a łącznie zdobył ich 10. Po trzydziestu minutach mieliśmy 13:19. Po zmianie stron ekipa z Konina była w stanie dołożyć tylko osiem bramek. Goście też nie brylowali w ataku ale i tak byli skuteczniejsi. Po ostatniej syrenie było jasne, że trzy punkty pojadą na Podlasie. To już drugie zwycięstwo zespołu Norberta Marksa ze Startem w tym sezonie. Ekipa z Konina z dorobkiem zaledwie sześciu oczek zamyka ligową stawkę.

KS Warszawianka - Enea Orlęta Zwoleń 24:33 (14:12)

Na zakończenie weekendu doszło do najciekawiej zapowiadającego się meczu. I przynajmniej pierwsza połowa nie zawiodła. W stolicy Warszawianka podejmowała wicelidera i postawiła bardzo trudne warunki. Do przerwy po wyrównanej walce ekipa Roberta Bliszczyka prowadziła 14:12. Po zmianie stron ekipa ze Zwolenia przyśpieszyła i szybko przejęła kontrolę na parkiecie. Okres między 31. a 49. minutą wygrała 11:3. W końcówce wicelider dokładał do pieca i ostatecznie wygrał 33:24. Tym samym zanotował trzynastą wygraną z rzędu i cały czas depcze po piętach liderowi z UW.

AZS AWF Warszawa - Mazur Sierpc przełożony na 22.02.2025

Pauza: Orlen Wisła II Płock

W tabeli na prowadzeniu pozostaje AZS UW, jednak przewaga Akademików stopniała po tym jak Orlęta wygrały przed tygodniem mecz zaległy z AZS-em UMCS. Tym samym na chwilę obecną zespół ze Zwolenia traci dwa punkty i ma mecz rozegrany mniej. Jedno jest pewne walka o Ligę Centralną zapowiada się pasjonująco. Na najniższym stopniu podium, z większą stratą, plasuje się Pabiks Pabianice. Coraz ciekawiej robi się na dole, gdzie Trójka Ostrołęka zgarnęła trzy punkty i odskoczyła od ostatniego Startu. Tylko kilka punktów więcej ma SMS i AWF. Te ekipy też jeszcze nie mogą być niczego pewne w obecnym sezonie.


W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi obecnie Adrian Franaszek, który ma 110 goli. Pięć trafień mniej zanotował Sylwester Lisicki. Obaj Panowie rozegrali w tym sezonie po piętnaście meczów.

Przed nami kolejny weekend bez grania. 22. lutego odbędzie się zaległy mecz AWF-u z Mazurem. Z kolei seria gier numer 18 zaplanowana jest na pierwszy weekend marca.

fot. Rafał Bogucki


Góral


Tagi: handball,rcslive
Wstecz